esmaspäev, 8. august 2011

"Slave to Sensation" - Nalini Singh

1. raamat Psy -Changelings sarjas.
Peategelased: Sascha Duncan ja Lucas Hunter

"Kiss of Snow" ootuses hakkasin taas lugema Nalini Singh'i Psy-Changelings sarja.
Isegi kolmandat korda lugedes on "Slave to Sensation" suurepärane raamat.


Tegevus toimub tulevikus planeedil Maa, kus inimeste kõrval elab veel kaks võimsat rassi - Kujumuutjad (Changelings) ja Psy'd.
Psy'd on hämmastavate vaimsete võimetega rass, kuid nad elavad Vaikuses - emotsioonideta. Nende lapsi koolitatakse juba hällist mitte midagi tundma ning kõik kes "murduvad", kas surevad või viiakse sundravile.Psy rassi juhib 7-liikmeline nõukogu, kelle käes on ülim võim.


Sascha Duncan on Psy, kes on kogu oma elu varjanud kõigi ümbritsevate eest, et ta tunneb.
Lucas Hunter on leopardiklanni DarkRiver alfa.
Lucas ja Sascha on mõlemad esimese Psy ja Kujumuutjate koostööprojekti eesotsas. Kuid Lucasel on varjatud eesmärk - mees tahab Sascha abiga pääseda PsyNetti ning tabada halastamatu sarimõrvar, kes jahib noori kujumuutjatest naisi.
Psy nõukogu on alati ülejäänud maailmale kuulutanud, et tänu Vaikusele pole nende ühiskonnas vägivalda, kuid nüüd avastavad Lucas ja Sascha, et nõukogu valetab. Et ära hoida verist sõda Psy'de ja Kujumuutjate vahel peavad nad tabama mõrvari, kes on juba röövinud uue ohvri.

Meeldis:
Nallini Singhi maailm on hämmastav. Lugu on tempokas, tegelased meeldejäävad ja Psyd oma külmuses ning jäikuses on lausa hirmuäratavad. Eriti õõvastavalt mõjub PsyNet.
Sasha võitlust oma elu ja meelerahu eest on üsna nukker jälgida. Nii mõneski kohas võtab raamat silma märjaks. Lucase ja Sasha armulugu on hästi kirjutatud. Mulle meeldis selles raamatus eriti puudutuse tähtsus. Nii rõõmus kui mures olid kujumuutjad üksteisele toeks ja puudutasid - kallistus, patsutus, silitus, suudlus. Kõik see milleta Sascha üles oli kasvanud ja millega Lucas teda taspisi harjutama peab.
 Raamatus on ka mõned naljakad kohad - näiteks Sascha esimene kohtumine leopardikutsikatega. Hästi armas ja helge moment muidu üsna tõsises raamatus.
Lucas muidugi on tõeline alfa-isane (ja enamus naiste unistus). Taibates, et Sascha on tema elukaaslane, on mees / must panter valmis liigutama mägesid, et naine endale saada ja teda elus hoida.
Raamatu teevad eriti köitvaks  kõrvaltegelased - Dorian, kes on valust peaaaegu hullumas, klanni ravitseja Tamsyn oma abikaasa Nate'iga. Nendes tegelastes on sügavust ja ehedaid tundeid, mis on vastukaaluks Psy'de kliiniliselt tundetule ja külmale maailmale.
Tõeliselt hea raamat paranormaalse armastusromaani austajale.

Hinne: 6 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...