kolmapäev, 31. august 2011

"Pistriku maltakommid" - Anthony Horowitz

Tegu on vendade Nick ja Tim Teemant esimese raamatuga. 


Kui Johnny Naapoli usaldab TimTeemandi kätte paki, mis on väärt üle kolme miljoni naela, teeb ta suure vea. Tõenäoliselt on Tim Teemant ju kõige kehvem detektiiv maamunal. Järgmisel päeval on Johnny surnud. Süü veeretatakse Timile ja pakk jääb tema nutika noorema venna Nicki kätte, keda hakkavad jälitama kõik linna sulid ja kaabakad. 

Arvamus:
Tempokalt kulgev lugu kirjeldatud läbi 13-aastase ninatarga pilgu. 158 lehekülje lugemisega läks mitu õhtut kuna raamat polnud just minu maitse. 
Samas teismelistele sobib raamat üsna hästi. Taibukas peategelane, kelle suhted vanematega on leiged, elab puupeast vennaga koos ning peab kogu oma nutikust ja leidlikkust kasutama, et venda jamadest päästa. Raamatus on väga kirev kurjamite seltskond, kuhu mingil hetkel tundub kuuluvat ka politsei. Lugu on humoorikas, kuid sageli kõigub huumor häbematuse ja nalja piirimail. Samuti ei puudu mitmed eluohtlikud olukorrad - asju lendab õhku ja vihisevad kuulid. 
Autori stiil on ladus ja kergesti loetav. Leidsin vaid mõned trükivead, mis loo väärtust aga ei kahandanud. 
Kui üritate lugema meelitada teismelist poissi, kes lugeda ei armasta, siis võib "Pistriku maltakommid" olla just see raamat, mida teile soovitada. Piisavalt õhuke ja teismelise jaoks just parajalt pöörane teos. 


Hinne 3 / 5


Autorist:
Raamatu autor Anthony Horowitz on inglise kirjanik. Nagu raamatukangelasel Nickil polnud ka tema suhted vanematega eriti soojad. Vahe on aga selles, et Anthony sirgus miljonärivõsukesena ja kupatati 8-aastasena internaatkooli.
Nüüdseks on tegu eduka kirjanikuga, kes kirjutab filmidele ja sarjadele stsenaariume ning noortele humoorikaid põnevusjutte. Autoril on kaks poega, kellelt ta noorte raamatutegelaste kujundamisel abi küsib. Eesti keeles on kirjastus Tiritamm avaldanud 3 Anthony Horowitzi romaani - "Pistriku maltakommid" ja "Rahvavaenlane number kaks", kus seiklevad vennad Nick ja Tim Teemant,  ja spiooniloo "Tormimurdja", kus peategelaseks noor Alex Rider.
Muideks raamatust "Tormimurdja" on Hollywood vändanud ka samanimelise filmi, mida TV3 on paar korda näidanud.

"Tormimurdja" trailer:

1 kommentaar:

  1. Olen filmi näinud. Polnud suurem asi.

    VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...