esmaspäev, 29. august 2011

"Mine to Possess" - Nalini Singh

4. raamat Psy -Changelings sarjas.
Peategelased: Talin McKade ja Clay Bennett


DarkRiveri leopardiklanni eliitsõdur Clay Bennet on usaldusväärne, morn ja hoiab omaette. On oht, et ühel päeval astub Clay üle piiri ja unustab oma inimlikkuse.
Aastaid tagasi elas Clay emaga agulis. Poisi ainsaks sõbraks oli Talin McKade - kasuvanemate juures elav väike tüdruk. Vastu tulles oma inimesest ema soovidele, üritas Clay endas elavat leopardi maha suruda. Kui ta aga leidis Talini ähvardava ohu, võttis loom üle ning Clay tappis inimese. Noortevanglast vabanedes sai Clay uue hoobi - Talin oli surnud.


Talin McKade töötab Shine organisatsioonis sotsiaaltöötajana. Ta on karm, aga õiglane ning valmis oma hoolealuste eest lõpuni võitlema. Naine pole kunagi suutnud unustada päeva, mil ta parimast sõbrast sai mõrtsukas. Mälestuste ja süütunde küüsis on ta aastaid Clay'st eemale hoidnud, lastes mehel uskuda, et ta suri autoõnnetuses. Nüüd vajab Talin  abi - tänavalapsed kaovad ja paar nädalat hiljem ilmuvad välja nende laibad. Varjates taas Clay eest suurt saladust, palub Talin abi, et päästa oma hoolealune Jon.
Joostes ajaga võidu, et leida röövitud teismeline, peavad Clay ja Talin seisma silmitsi oma vägivaldse minevikuga ja õppima taas teineteist usaldama.


Arvamus:
Tegu on kindlasti ühe mu lemmikraamatuga sellest sarjast. Raamat on karm, sünge ja kohati südantlõhestav, kuid samas väga põnev. Clay ja Tally lugu on hästi üles ehitatud ja nauditav. Nad on mõlemad oma mineviku vangid, kuid koos piisavalt tugevad, et vanad haavad hakkavad paranema.
Mulle meeldis lugeda juba varem tuttavatest tegelastest ning Psy võrgu minevikust. Singh on väga osavalt minevikukillud jutusse põiminud andes piisavalt infot sarja rasside ajaloost, kuid jättes põhirõhu siiski olevikule ja tegelastele.
Raamatus on taas piisavalt romantikat, natuke huumorit ja palju põnevust.

Hinne: 5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...