pühapäev, 21. august 2011

"Caressed by Ice" - Nalini Singh

3. raamat Psy -Changelings sarjas.
Peategelased: Brenna Shane Kincaid ja Judd Lauren

Psy  nõukogu eliitsõdurina pidi Judd tegema kohutavaid asju. Nüüd on ta jooksus nagu kogu ta perekond. Kuna Psy nõukogu peab neid hukkunuiks on Juddil siiani võimalus varjust oma rahvast aidata. Ta ohtlikud võimed on temast teinud külmaverelise ja tundetu palgamõrvari. Kuni ta kohtab Brennat. 

Brenna oli rõõmsameelne ja süütu kujumuutja kuni psy-st sarimõrvar ta röövis ning korduvalt ta meeli vägistas. DarkRiveri ja SnowDanceri klannidel õnnestus Juddi abiga neiu küll päästa, kuid Brenna on muutunud. Ta näeb asju ja tunneb hirmuäratavaid tundeid. Brenna on veendunud, et ta hakkab hulluks minema või muutub samasuguseks koletiseks nagu ta röövinud mees. Ning siis toimub klannis mõrv. Juddist saab Brenna lähedaste suureks üllatuseks kindel kalju, kes mõistab ja aitab naisel uute katsumustega silmitsi seista.

Arvamus:
Sarja kolmas raamat leiab peamiselt aset huntide koopas ja nende territooriumil.  Ning Singh'i loodud hundiklann ei jää leoparditele kuidagi alla. Huvitavaid ja omapäraseid tegelasi kohtab kogu raamatu ulatuses. Igas peatükis on põnevust ja romantikat. Seekord on peale välise ohu tegemist ka klannisisese reetmisega, mis loob pinget kuni viimaste lehekülgedeni. On mõnusat huumorit, aga ka kohti, mis võtavad silma märjaks.
Ilma mingi kahtluseta on see omapäraseim fantaasiasari, mida lugenud olen. Nalini Singhi loodud maailm on hämmastav ja põnev ja muutub aina paremaks.


Lisan ka USA kaanepildi:

Kommentaariks pildi ja pealkirja kohta võin öelda niipalju, et Judd elab küll üle aasta juba Psy-võrgust väljas, kuid ta pole raamatu alguses Vaikust veel lõhkunud. Ta on külm, tundetu psy, kelle hüüdnimeks  on Man of Ice  - Jääst mees.


Hinne: 6 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...