reede, 25. märts 2011

"Night Play" - Sherrilyn Kenyon

"Night Play" - Sherrilyn Kenyon
6. raamat "Dark Hunter" sarjast.
Peategelased: Vane ja Bride


NB! Raamat on täiskasvanutele. Sisaldab kohti, mis ei sobi lastele lugemiseks.

6. raamat Dark Hunteri sarjas on esimene, kus peategelaseks on Were-Hunter.

Vane Kattalakis peab kõige tähtsamaks elus oma õde Anyat ja vend Fangi. Kui Anya daimonite rünnaku ajal sureb ning Vane'i marus isa pojad karistuseks daimonitele ohverdab, suudab Vane küll enda ja Fangi elu päästa, kuid kumbki pole enam endine. Fang lamab apaatsena Sanctuary haigetoas ja Vane saab vaid abitult pealt vaadata, kuidas ta vennas elusäde tasapisi hääbub. 
Sel süngel ajaperioodil kohtub Vane Bride'i, kelle mölakast kihlatu on just Fed Exi teel maha jätnud. Vane'i jaoks on Bride midagi kaunist ja puhast. Naisele naeratuse nimel on Were-Hunter valmis liigutama mägesid. Kuid samas teab Vane, et hundi ja inimese suhtel pole tulevikku. Mees on valmis leppima ühe kirgliku ööga, aga juhtub midagi ootamatut - pärast fantastilist armuööd ilmub mõlema peopessa märk. Bride on Vane'i hingesugulane - saatuse poolt määratud elukaaslane. Ja järsku on Vane'il käed-jalad tööd täis, et kaitsta Bride'i ja Fangi varitsevate vaenlaste eest ning veenda Bride'i, et suhe Were-Hunteri ja inimese vahel on võimalik.


Meeldis:
* Peategelased on fantastilised. Bride muutus kohe raamatu alguses üheks mu lemmiktegelaseks. Osad ta hirmud (eriti kaaluga seotud), on mulle tuttavad ning ma suutsin tegelasega väga kergesti samastuda. Vane on raamatus tõeline kompu - kaitsev, üllas, romantiline, hea huumorisoonega ja leidlik. Tõeline muinasjutu prints, kes vahel karvaseks muutub.
* Were-Hunterite eluolud. Jätkuvalt hämmastab mind autori võime nii mitmeid erinevaid maailmu luua, mis kõik ka loomulikud näivad. Eriti huvitav oli mul lugeda, kui vaba valik naisele elukaaslase valimisel jäi.
* Fury on veel üks tegelane, kellest tulevikus rohkem lugeda tahaksin. Kohati naljakas ja kohati üsna jõhker tunduv hunt väärib kindlasti oma lugu. Loodetavasti on see olemas või autoril vähemalt plaanis.


Ei meeldinud:
* Üks küsimus jäi pärast lugemist painama.
Vane'i jutust jäi  mulje nagu oleksid katagaaria naised või siis emased tõeliselt külmad litad, kes on vaid seksi peal väljas. Kuid Nicolette (Sanctuary karuema) jättis väga sümpaatse ja sooja mulje. Kas õige elukaaslase leidmine muudab katagaaria naist või on Nicolette erand?

Hinne: 6 / 6

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...