laupäev, 5. märts 2011

"Night Embrace" - Sherrilyn Kenyon

"Night Embrace" - Sherrilyn Kenyon
3. raamat "Dark Hunter" sarjast.
Peategelased: Talon ja Sunshine

NB! Raamat on täiskasvanutele. Sisaldab kohti, mis ei sobi lastele lugemiseks.

Dark-Hunter Talon hindab väheseid mõnusid, mida elu talle surematu daimonikütina pakub - kuum sigurikohv, pontšikud, üheöösuhted punases kleidis kuumade tibidega ja telefonikõned parima sõbra Wolf'iga. Ööd kuuluvad talle. Pärast päikeseloojangut luusib ta mööda New Orleansi tänavaid,  jahtides daimoneid ja kaitstes inimkonda.
Kõik muutub nädalal enne Mardi Grasi karnevali, kui veinijumala Dionysose ärandatud vanker Talonist üle sõidab. Noor naine, keda Talon daimonite käest päästa üritas, viib haavatud mehe oma korterisse kosuma. 
Nii ärkab Talon hommikul päikesepaistelises pööningukorteris käsi kõrbemas ja tagumik paljas. 
Sunshine on noor kunstnik, kes arvates, et Talon on illegaal, viib mehe haigla asemel oma korterisse . Üritades nägusale mootorratturile tasuda, jõuab Sunshine hävitada mehe püksid ja kaotada Taloni rahakoti. Talon tunneb, et ebaharilik Sunshine Runningwolf on just talle õige naine - vaid üks öö ja ei mingeid pikaajalisi suhteid.
Kuid iga kord naisele otsa vaadates igatseb Talon midagi enamat. Talon teab, et unistab asjadest, mis ei tohi kunagi teoks saada, sest Sunshine'i armastamine on naise surmaotsus. Talon on neetud - ta ei tohi kunagi tunda ei õnne ega armastust, sest varjudes ootab vaenlane, kes on valmis hävitama nii Taloni kui Sunshine'i.

Meeldis: 
*  Peategelane Talon - ta kannatlik meel, mootorratas ja elukoht. Isegi Taloni lemmikloom / pereliige Beth lisas mehele vaid sümpaatsust juurde. Tõeliselt kuum tükk. :)
* Tagaplaanil toimuv lugu - Dark-Hunterite omavahelised suhted, mida selles raamatus rohkem näeb, olid kohati lõbusad, kohati üsna sünged.
* Salapärane Ash, kes käitub nagu vanem vend või lapsevanem. Kes tahab usaldust, kuid ei tundu ise kedagi usaldavat. Tema suhted Artemis'ega  näivad eriti keerulised olevat.
* Uued huvitavad kõrvaltegelased - Dark-Hunter Zarek, Were-Hunterid Vane ja Fang Kattalakis ja perekond Peltier. Fangi suuvärk ajas mind naerma ja Zarekist oli tõeliselt kahju.
* Sunshine'i ja Taloni romanss, kuid alles raamatu teises pooles.
* Kenyoni  oskus ladusalt ja põnevalt lugu edasi anda.

Ei meeldinud:
* Raamatu alguses ei meeldinud Sunshine mulle eriti. Kuigi autor rõhutas mitmes kohas, et üheöösuhted pole Sunshine'ile tavaline käitumine, jäi ikka suhu paha maik sellest, kui kiiresti ta Taloniga voodisse jõudis. Tõeliselt ärritav oli tema hajameelsus. Raamatu alguses olin kindel, et Sunshine on just sellist boheemlase tüüpi, kes igale kohtumisele jääb kaks tundi hiljaks.
* Taloni ja Sunshine'i suhte algus. Liiga palju seksi. Uskumatu, et ma sellise lause kirjutasin kuna tavaliselt hindan loos hästi kirjutatud kuumi kohti. Raamatu esimeses pooles muud nagu ei toimunudki kui seksimine või seksist rääkimine. Kõik muu tegevus jäi magamistoa-aeroobika varju. Õnneks asi paranes raamatu teises pooles. Suhtes toimus märgatav areng ning Sunshine oli raamatu lõpus päris tore tegelane.
* Valerius - New Orleansi uus Dark-Hunter, kelle Julian ja Kyrian hea meelega teise ilma saadaksid. Esmamulje sellest Dark-Hunterist oli tõeliselt halb. Ennastimetlev tühikargaja.
* Selle loo kurjamid - Dionysos, Camulus ja Styxx. Kui Styxxil oli veel mingit sügavust, siis Camulus ja Dionyos jätsid mulje seniilsetest ättidest, kes õelalt pihku kihistades pudrunuiaga maailma vallutada üritavad.

Hinne: 3,5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...