neljapäev, 24. märts 2011

"Kiss of the Night" - Sherrilyn Kenyon

"Kiss of the Night" - Sherrilyn Kenyon
5. raamat "Dark Hunter" sarjast.
Peategelased: Wulf ja Cassandra

NB! Raamat on täiskasvanutele. Sisaldab kohti, mis ei sobi lastele lugemiseks. 

Seekord toimub raamatu tegevus mitme kuu vältel. Raamat algab  samal ajal kui "Night Embrace" (Taloni ja Sunshine'i lugu) ja lõpeb mõni aeg pärast "Dance with the Devil" (Zareki ja Astridi lugu) lõppu. Romaani peategelaseks on viiking Wulf Tryggvasen, kes on Dark-Hunter Minnesotas.
Raamat on taas Kenyon'ile iseloomulikult hoogne, põnev ja humoorikas. Tegelaste mõttemaailm ja tunded on piisavalt lahti kirjutatud. Loo kurjam on lõpuks ometi küllaldaselt tugev ja omanäoline ning loodetavasti ei kao sarjast veel nii pea. Tegu on väga hea looga, kus peategelase väärtushinnangud ja maailmapilt pea peale pööratakse ning ta peab elus püsimiseks ja lähedaste kaitsmiseks oma vaateid elule muutma.


Wulf on omapärane Dark-Hunter  - erinevalt teistest, pole ta kunagi surnud. Samuti  lasub tal kohutav needus - kõik inimesed unustavad Wulfi 5 minutit pärast temast lahkumist.
Raamatu alguses päästab Wulf daimonite käest noore naise nimega Cassandra Peters. Üsna  varsti kargab kõikjalt välja enneolematult tugevaid daimoneid - Strati sõdalasi -  kelle eesmärgiks on Cassandra tappa. Daimonid on veendunud, et Cassandra surmaga kaob needus, mis nad ööpimedusse pagendas.  
Wulf saab ülesandeks Cassandrat kaitsta, sest kui naine tapetaks, kaoks ka päike ning kogu maailm. 


Meeldis:
* Wulfi ja Cassandra suhe pole lillepidu. Nad on pärit väga erinevatest maailmadest. Kenyoni kirjeldus nende suhte arengust on taas väga köitev. Esmakordselt sarja lugemisel polnud ma 100% kindel loo õnnelikus lõpus. Nende maailmade põrkumine ja paljude eelarvamuste kummutamine lisab loole huvitavaid pöördeid. Samuti on see esimene raamat, kus Dark-Hunterite kui kangelaste staatus tõsiselt kahtluse alla seatakse.
* Wulfi ja Chrisi suhted on kogu raamatu ulatuses jaburalt naljakad. Kas suudate ette kujutada isikut, kes on järeltulijate saamise pärast nii mures, et kaalub spermapanga ostmist? :)
* Appoliitide kogukonna kujutamine on kohati südantlõhestav. Oli hetki, kus soovisin Apollole,  kes ühe oma lapse kuriteo eest kogu rassi karistab, sama piinarikast elu, kui on appolliitide surm. Appolliitidest tegelaste tundma õppimisel muutus nende olukord minu silmis aina talumatumaks ning paljude valik daimonina elada sai aina mõistetavamaks.
* Lõpuks ometi on  Dark-Hunterite juhil Ashil Strykeri näol vääriline vastane.Väga salapäraseks tegelaseks kujunes jumalanna Apollymi, kes mõnes kohas tundub Ashi kaitsvat, kuid tegelikult näib ihaldavat meile tuttava maailma lõppu. Samas Katra, kes raamatus on hea tegelane, näib Apollymist väga hoolivat.
* Uuteks huvitavateks tegelased on daimonid Stryker ja Urian, Were-Hunter Dante, jumalanna Apollymi ja Katra. Vanadest tegelastest on viivuks tagasi Julian, Kyrian, Talon ja Zarek. Loomulikult aitab hea nõuga ka Ash ning loole lisab koomilisust Ashi deemon Simi.


 Ei meeldinud:
* Kuna raamatus oli palju juttu appolliitidest, siis lootsin, et see raamat on tutvustav osa mõningate appolliitidest tegelaste jaoks. Kahjuks nullis Kenyon raamatu arenedes järjest kõik mu lootused, et mõni appolliidist tegelane edaspidi oma raamatu saab.


Hinne: 6 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...