reede, 25. veebruar 2011

"Night Pleasures" - Sherrilyn Kenyon

"Night Pleasures"  - Sherrilyn Kenyon
2. raamat "Dark Hunter" sarjas
Peategelased: Kyrian ja Amanda

NB! Raamat on täiskasvanutele. Sisaldab kohti, mis ei sobi lastele lugemiseks.

Võibolla on ennatlik pidada varem postitatud raamatut "Dark Lover" sarja esimeseks ja "Night Pleasures" sarja teiseks raamatuks. Täpsem oleks vast, et "Dark Lover" on sarja eellugu. Tõeline Dark Hunter maailm rullub lahti just raamatus "Night Pleasures".

Tegu on hoogsa ja kaasakiskuva maailmaga, mille keerukus mind lugedes aina rohkem hämmastas. Dark-Hunterite kõrval tegutsevad raamatus nõiad, inimhingi neelavad Daimonid, vampiirikütid, Vana-Kreeka jumalad ja pooljumalad. Põgus kohtumine on peategelastel ka Dream-Hunter'iga ja mitmes kohas räägitakse tegelastest keda nimetatakse Were-Hunteriteks. Jääb vaid üle sarja edasi lugeda, et neist rohkem teada saada.
Kui eelpool kirjutatust jääb mulje, et Kenyon kuhjas raamatusse liiga palju, siis lugedes seda tunnet ei tekkinud. Raamat on väga nauditav ja tempokas, kuid ei muutunud kordagi ülepeakaela tormavaks looks.

Raamatu alguses on Amanda (raamatust "Dark Lover" tuttava Selena õde) kihlatu naise just Amanda napaka perekonna pärast maha jätnud. Raamatupidajast Amanda tunneb end nagu võõrkeha perekonnas, kuhu kuuluvad nõiad, selgeltnägijad, voodoo preestritar ja vampiirikütt. Ta soovib vaid normaalset rahulikku elu. Unistused normaalsusest lendavad vastu taevast, kui Amanda satub oma kaksikõe Tabitha asemel rünnaku ohvriks ning ärgates leiab end seksika võõra külge aheldatuna.
Amanda esimeseks mõtteks on, et ta vampiirikütist kaksik on talle taas pimekohtingu korraldanud, kuid üsna pea taipab ta, et Kyrian pole sobiv kohtingukaaslane.

Kyrian on surematu sõdalane  - Dark-Hunter, kelle ülesandeks on inimkonda kaitsta hingi neelavate vampiiride daimonite eest. Hetkel jahib Kyrian eriti ohtlikku daimonit nimega Desiderius, kes asja huvitavamaks muutmise nimel Amanda ja Kyriani kokku aheldas.
Koos peavad Amanda ja Kyrian leidma viisi neid ühendava ahela purustamiseks, enne kui Desiderius nad leiab ja tapab. 

Meeldis:
* Raamatu kurjami  Desiderius'e lugu on väga inimlik ja ma isegi suudan mõista, mis teda niimoodi tegutsema kannustab.
* Kyriani elust ja Dark-Hunteriks saamisest rääkides suudab Sherrilyn Kenyon lõpetada täpselt õiges kohas, enne kui ma õudusest raamatu käest oleks visanud.
* Peategelased on sümpaatsed, kõrvaltegelased värvikad. Selles loos kohtume taas Grace'i ja Julianiga, kuid kõrvaltegelastest lisanduvad Kyriani abiline Nick, Amanda vampiirikütist kaksikõde Tabitha ja Dark-Hunterid Talon ja Ash.
* Huumor  - kuigi lugu on kohati väga süngetes toonides ja verine, saab nalja üsna palju. Minu lemmikkohtadeks on Kyriani palgapäev ja stseenid Ash'iga.


Ei meeldinud:
* Raamatu lõpupoole toimub Desideriusega seotud pööre, mis seab kõik eelpool olnud hoopis teise valgusesse. Selline pööre oli tõeliselt ootamatu. Kui kirjanik üritas lugejat üllatada, siis see ka õnnestus, kuid minu puhul võrdus see nagu sadulast viskamisega. Õnneks edasi lugedes kadus segadustunne üsna kiiresti.
* Arusaamatuks jääb ka Tabitha hobi vampiire nottida. Pole just tavaline ajaviide noorele naisele. Loodetavasti peitub vastus järgmistes raamatutes. 

Hinne: 4,5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...