pühapäev, 20. veebruar 2011

"Koletu" - Alex Flinn


Kyle on rikas, hea välimusega ja populaarne. Ta on ka õel ja enesekeskne. Kui Kyle käitub järjekordselt nagu tõbras, muudab gootist klassiõde, kes on tegelikult nõid, Kyle'i koletiseks. Nüüd vastab noormehe välimus ta inetule sisemusele.
Kyle'i telenäost isa peidab poisi Brooklynisse koos pimeda koduõpetaja ja majapidajannaga.
Kyle'i olukord pole aga läbinisti lootusetu. Noormehel on võimalus oma endine välimus tagasi saada, kui ta leiab 2 aasta jooksul tõelise armastuse - neiu, kes näeks kaugemale ta koletust välimusest ja leiaks temas midagi head. Asja juures on veel üks konks - ka Kyle peab neidu armastama.

Kaunitari ja Koletise tänapäeva New Yorki toodud muinasjutt on ühelt poolt mõnevõrra naiivne lugu. Kuid samas tänapäeva ühiskonnale väga omasest joonest - välise ilu ülistamisest. Autori püüd näidata, et väline ilu pole veel kõik, on üsna kaasakiskuv. Kyle, kes alguses hindab inimesi vaid nende välimuse ja rikkuse järgi, õpib 2 aasta jooksul nägema välimusest kaugemale ning taipab lõpuks kui kaunid inimesed teda ümbritsevad ja kui tugev on armastuse võim. Loo lõpus jääb siiski heljuma nukker noot kuna ühe Kyle'i online kohatud sõbra saatus on üsna kõle.

Raamat on kirjutatud minavormis. Loo jutustajaks on 16-aastane Kyle / Adrian.
Huvitavaks teeb loo ka see, et autor Alex Flinn on naine, kuid saab teismelise noormehe hingeelust kirjutamisega üsna hästi hakkama.

Autori sulest ilmus 2011. aasta veebruari alguses uus raamat Cloaked, mis räägib kingaparanduses töötava noormehe seiklustest. Ka selles raamatus on tegu needuse ja üllatus, üllatus konnadega.

Hinne: 3,5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...