pühapäev, 20. veebruar 2011

"Fantasy Lover" - Sherrilyn Kenyon

"Fantasy Lover"  - Sherrilyn Kenyon
1. raamat "Dark Hunter" sarjast.
Peategelased: Julian ja Grace

NB! Raamat on täiskasvanutele. Sisaldab kohti, mis ei sobi lastele lugemiseks.

Sherrilyn Kenyon on erinevate maade mütoloogiat kasutades loonud omapärase ja huvitava maailma, kus Vana-Kreeka jumalad liiguvad tänapäevamaailmas.

Julian oli kunagi oma meeste poolt austatud ja vaenlaste poolt kardetud Makedoonia kindral. Kuid viimased 2000 aastat on mees veetnud raamatusse aheldatud armuorjana, kelle ainsaks ülesandeks on teda välja kutsuvate naiste ihade rahuldamine ühe kuu jooksul.

Raamatu kangelanna Grace on 29-aastane seksiterapeut, kes maadleb deemonitega minevikust. Viie aasta eest kallima poolt julmalt ära kasutatud Grace pole sellest ajast peale ühelegi mehele võimalust andnud. Kõik muutub Grace'i sünnipäeval, kui naise sõbranna Selena meelitab ta Juliani raamatust välja kutsuma. Vintis Grace võtab kõike oma ekstsentrilise sõbra naljana, kuid suur on naise ehmatus, kui ta pärast Selena lahkumist leiab elutoast alasti kreeka jumala.


Julian alustab kohe Grace'i võrgutamist, kuid ettevaatlik Grace ei võta vedu. Vähehaaval Juliani eelmistest kogemustest kuuldes (mis on üsna jubedad) otsustab Grace hoopis, et järgnev kuu on Juliani  päralt. Meest rohkem tunda õppides hakkab Grace Selena abiga otsima viisi Juliani vabastamiseks.

Meeldis: (sisaldab spoilereid):
Julian võib välimuselt küll kreeka jumalat meenutada, kuid tal on omad vead - ta on tujukas, vahel vägivaldne, on asju, mida ta ei oska isegi rahuldavalt teha ning ta kannatab kindla foobia all. Ta väga inimlik tegelane.

Grace ei hüppa  Julianiga kohe voodisse. Raamatus on küll palju kuumi kohti, kuid see ei riku lugu. Juba raamatu alguses on teada, et Grace ja Julian lõpetavad koos, aga samas on teekond loo lõpu poole väga nauditav ja tegevusrohke.

Kõrvaltegelased on värvikad. Mulle meeldisid Selena ja ka Eros väga.

Tegu on väga hea looga, kus on parajalt romantikat, actionit ja huumorit.

Ei meeldinud: 
Kogu raamatu jooksul on Grace äärmiselt mõistlik, kuid lõpus käitub ta nagu arutu bimbo, kui Juliani ta kindralivormis näeb.

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...